Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Manicure japoński  •  Liposukcja  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

Reklama

Odchudzanie? Poznaj wspaniały świat diety proteinowej doktora Dukana.



Lipoliza iniekcyjna

Liposukcja infradźwiękowa

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą systemu Zeltiq

Zabieg kształtujący ciało

Reklama: Agencje escortingowe | Suchy szampon na każdą pogodę | Nieinwazyjny lifting twarzy | Złamanie kciuka

Po zabiegu

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu. Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Podyktowane jest to tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu. Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, najczęściej określają ją jako średniobolesną. Choć przez kilka dni po lipoterapii, w miejscach nią objętych, może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu i niewielki ból, to już godzinę po zabiegu większość pacjentów wykazuje normalną aktywność fizyczną. Niezwykle rzadkie, aczkolwiek możliwe skutki uboczne lipoterapii iniekcyjnej, to czasowe zaburzenia krążenia, wzrost potliwości, uczucie bycia chorym, krwawienia, biegunka oraz powstanie zgrubień. W celu przyspieszenie efektów kuracji, lekarze coraz częściej zalecają stosowanie specjalnego masażu próżniowego.

Z wyników terapii zadowolonych jest z reguły około osiemdziesiąt procent pacjentów. Znane są również osoby, u których nie uzyskano niemal żadnych efektów leczenia, ale stanowią one jedynie dwa procent całej populacji pacjentów. Przypadki przedawkowania lub intoksykacji fosfatydylocholiny nie są jak dotychczas znane, choć ogólne ryzyko zastrzyków to możliwa infekcja oraz uszkodzenie nerwu. Zbyt duża dawka preparatu lub wstrzyknięcie go w niewłaściwe miejsce, grożą martwicą skóry. Z tego powodu lipoterapię powinien przeprowadzać tylko doświadczony, odpowiednio przeszkolony lekarz.