Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Manicure japoński  •  Liposukcja  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

ReklamaLipoliza iniekcyjna

Liposukcja infradźwiękowa

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą systemu Zeltiq

Zabieg kształtujący ciało

Odchudzanie? Poznaj wspaniały świat diety proteinowej doktora Dukana.

Reklama: Nieinwazyjny lifting twarzy | Złamanie kciuka

Podsumowanie

Mała inwazyjność, wysoka skuteczność oraz stosunkowo przystępna cena, to powody, które wpływają na to, że lipoterapia iniekcyjna cieszy się niemal na całym świecie coraz większą popularnością. Właściwie z miesiąca na miesiąc rośnie liczba ludzi, którzy zyskują świadomość, że wystarczy zaledwie niecała godzina, by ich wygląd uległ znaczącej poprawie. Konkurencji z lipolizą nie jest w stanie sprostać znacznie droższa, dużo bardziej inwazyjna i ryzykowna metoda, którą jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja. Jako zabieg iniekcyjny, lipoliza jest także lepiej dostosowana do wymogów nowoczesnej chirurgii plastycznej, która ze statusu subdyscypliny medycznej nieuchronnie przemieszcza się w kierunku zaawansowanej kosmetyki, co dyktowane jest wymogami kulturowymi. Zabiegi o charakterze operacji plastycznych, do których lipoliza bezspornie należy, stają się zabiegami kosmetycznymi dostępnymi dla coraz szerszej rzeszy ludzi. Wraz ze zmianą negatywnych konotacji generowanych przez umiejscawianie lipolizy w domenie operacji plastycznych, znikają także opory i granice mówienia o niej w mediach, co w prostym rachunku przekłada się na zwyżkujące statystyki wykonywania tego zabiegu.

Coraz więcej osób chętnie inwestuje już nie tylko w swoje wykształcenie, ale też w swój wygląd. Operacje plastyczne zaczynają być traktowane trochę jak nauka, ćwiczenia czy zdrowe odżywianie. Przestają być zarezerwowane dla "celebrities", stają się jednym z elementów samodoskonalenia i rozwoju osobistego. Ogromny wpływ ma na to zapewne również fakt, iż są one coraz tańsze, coraz prostsze i wiążą się z coraz mniejszym ryzykiem. Lipoliza, wstrzykiwanie botoksu czy operacja powiększenia piersi nie są już dziś tematami tabu. Nie trzeba się ich wstydzić, nie ma też powodów, by nadmiernie się z nimi obnosić, gdyż stają się czymś normalnym i dostępnym, niemal dla każdego. Świadectwa znanych osób czy takie programy jak, nie tak dawno emitowany w Polsce show "Chcę być piękna", nie tylko zmieniają ogólnospołeczną świadomość na ten temat, ale też oswajają z tym, jeszcze niedawno na ogół traktowanym z dużą rezerwą zjawiskiem.