Inne nasze serwisy: Mikrodermabrazja  •  Manicure japoński  •  Liposukcja  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

ReklamaLipoliza iniekcyjna

Liposukcja infradźwiękowa

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą systemu Zeltiq

Zabieg kształtujący ciało

Odchudzanie? Poznaj wspaniały świat diety proteinowej doktora Dukana.

Reklama: Nieinwazyjny lifting twarzy | Złamanie kciuka

Liposukcja infradźwiękowa - bezpieczna, precyzyjna i skuteczna metoda odsysania tkanki tłuszczowej

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje coraz więcej rozwiązań umożliwiających bezbolesne i nieinwazyjne poprawienie wyglądu twarzy lub sylwetki. Odpowiedzią na problem nadwagi jest liposukcja NIL. To zabieg, który umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej. W jaki sposób działa i z czym się wiąże zabieg liposukcji?

cryo

Narzędzie

W zabiegu wykorzystuje się najnowocześniejszy sprzęt. NIL. Korzysta on z głowicy, która umożliwia precyzyjne i skuteczne odsysanie tkanki tłuszczowej, jednocześnie nie zagrażając tkankom wokół. Głowica jest połączona z obracającą się w trzech kierunkach kaniulą, która rozbija tłuszcz. System jest całkowicie bezpieczny, ponieważ zadbano o zabezpieczenie, które zatrzymuje kaniulę jeśli tylko ta znajdzie tkankę nietłuszczową. Zebrana tkanka tłuszczowa jest nieuszkodzona i nadaje się do wszczepienia.

Bezpieczeństwo i komfort

Liposukcja NIL jest nową metodą znacznie różniącą się od tradycyjnego odsysania tłuszczu. Szczególną zaletą jest nieniszczenie tkanki tłuszczowej, a także czujnik tkanki nietłuszczowej. Operacja jest też krótsza niż standardowa liposukcja. Zabieg nie wymaga późniejszej hospitalizacji. Może być wykonywany po znieczuleniu – ten aspekt należy omówić z lekarzem wykonującym zabieg. Ze względu na precyzyjny sprzęt medyczny, liposukcję NIL można wykonać nawet na małych lub delikatnych obszarach (łydki, szyja, podbródek, okolice pośladków). Efekty zabiegu są trwałe, chociaż widać je dopiero po jednym lub dwóch dniach. W niektórych przypadkach (na przykład przy dużej nadwadze) zaleca się serię kilku zabiegów dla osiągnięcia satysfakcjonującego wyglądu. Aby mieć pewność udanej liposukcji, warto udać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej. Wybór jest ograniczony, ponieważ metoda NIL jest nowością na rynku. Jedną z pierwszych klinik, które wprowadziły NIL do swojej oferty jest Klinika Esteticmed.

Czy odsysanie tkanki tłuszczowej jest dla każdego?

Niestety, jest kilka przeciwwskazań, z którymi należy się zapoznać przed zabiegiem. Liposukcja jest wykluczona w przypadku przewlekłych chorób nerek lub wątroby, choroby nowotworowej, chorób serca albo ciąży. Pełna lista dolegliwości uniemożliwiających zabieg jest dostępna na stronie http://www.esteticmed.pl/. Przed zabiegiem każdy pacjent musi przygotować zestaw wyników laboratoryjnych. Liposukcji można poddać takie części ciała jak: brzuch, talia, biodra, łydki, uda, okolice kolan, wzgórek łonowy czy podbródek. NIL jest idealną opcją dla osób z tzw. otyłością miejscową.

Efekty

Redukcja tkanki tłuszczowej przez odsysanie jest naprawdę możliwa. Z nową technologią NIL zabieg nawet nie wywoła wielu obrzęków czy siniaków. Efekty są widoczne już po 24-72 godzinach, po zejściu opuchlizny. W ciągu kilku miesięcy goją się blizny pozabiegowe. Czy ciało po liposukcji wygląda naturalnie? Tak! Można się o tym przekonać wchodząc na stronę http://www.esteticmed.pl/zabiegi/nil-liposukcja-infradzwiekowa, gdzie obejrzysz fotografie przedstawiające efekty zabiegu. Ciało jest gładkie i szczupłe, bez najmniejszych nierówności na skórze. Zabieg umożliwia dowolne wymodelowanie sylwetki, poprawienie proporcji i wyszczuplenie ciała. Czasem łączy się go z innymi zabiegami ujędrniającymi skórę, na przykład remodelingiem skóry lub laseroterapią fraksyjną. Każdy pacjent konsultuje swój zabieg z chirurgiem, aby dostosować zakres okolicy zabiegowej, określić ilość potrzebnych sesji, poznać wskazania i przeciwwskazania.